Home  /   Trüf Mantarı  /   Denizli’de Trüf Mantarı Bilgilendirme ve Toplama Eğitimleri Düzenlendi

Denizli’de Trüf Mantarı Bilgilendirme ve Toplama Eğitimleri Düzenlendi
Denizli’de Trüf Mantarı Bilgilendirme ve Toplama Eğitimleri Düzenlendi.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğünce Acıpayam ve Çal İşletmelerimizde orman köylülerimize yönelik olarak “Trüf Mantarı Bilgilendirme ve Toplama Eğitimleri” düzenlendi.

1 Temmuz 2015 Çarşamba günü saat 09.30da Çal orman işletme Müdürlüğü İnceler Şefliğinde yapılan eğitime 50 kişi katıldı.

2 Temmuz 2015 Perşembe günü saat 09.30 da Acıpayam Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda başlayan eğitime 60 kişi katıldı.

Eğitime Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı, OGM Şube Müdürleri Özgür Balcı, Şafak Kemaloğlu, Denizli Bölge Müdürlüğü Şube Müdürleri Kadir Ünlü ve Arif Tekkoyun, Acıpayam Orman İşletme Müdürü Halil Özdemir, Çal Orman İşletme Müdürü İbrahim Hatipoğlu, İşletme Şefleri ve Köylüler katıldı.

Eğitimde konuşan Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu çok değerli olan Trüf mantarının yaygınlaşması ile orman köylüsünün ekonomisine katkı sağlanacağını belirtti. Eğitimin toplanan Trüf mantarı miktarının artmasına faydalı olacağını söyledi. Eğitime katılanlara belgeleri verildi.

Eğitimlerin öğleden sonraki bölümlerinde arazide Trüf avcısı Niyazi Uluçoban tarafından Trüf toplama tekniği uygulamalı olarak anlatıldı.

http://www.ogm.gov.tr/SitePages/OGM/OGMHaberler.aspx?l=d48f9a06-6f97-48b9-9ba4-7b9dfae5e8dd&i=10243

Comments are closed.